Nowa przecinarka do płytek Rubi

Ocena użytkowników:  / 2
SłabyŚwietny 
Kategoria: Aktualności i newsy

W miesiącu sierpniu Rubi ma zamysł przedstawić nową przecinarkę elektryczną do nadzwyczaj twardych płytek o sporej precyzji cięcia. Ceny do tej pory nie znamy, podejrzewam że pierwsze danę będą osiągalne na początku przyszłego miesiąca. A oto co piszą fachowce od marketingu na temat DC 250-1200:
Odpowiadając na warunki rozwoju materiałów ceramicznych na rynkach światowych, RUBI® wprowadza właśnie do swojej oferty nową przecinarkę elektryczną DC-250-1200, którą opracowano przede wszystkim pod kątem zapewnienia precyzji cięcia i sztywności budowy.

https://domtechniczny24.pl/przecinarki-do-p%C5%82ytek-elektryczne.html

W porównaniu do modeli DW, przecinarka Rubi DC  ma nieco wydłużoną możliwość cięcia do 120 cm, a głowica tnąca nowatorskiej konstrukcji przesuwa się na łożyskach wzdłuż prowadnicy o absolutnie zmodernizowanej geometrii. Pozwala to uzyskiwać wysoką dokładność nawet przy cięciach pod kątem najtwardszych materiałów ceramicznych, gresu, gresu szkliwionego i innych.

 

Obok nowej osłony tarczy trzeba wyróżnić nowy, szerszy korpus umożliwiający wygodne cięcie płyt o znacznych rozmiarach. Wanna przykryta jest zdejmowalnymi blatami stołu nowatorskiej konstrukcji i posiada element dekantacji wody zmniejszający jej rozbryzg. Przymiar czołowy oraz przestawny przymiar kątowy zezwalają na dokonywanie precyzyjnych cięć seryjnych oraz po przekątnej.

 


Napęd główny maszyny ma moc 1,5 KM z przechylnym silnikiem umożliwiającym cięcie pod kątem oraz cięcia wgłębne. Zgodnie ze standardami RUBI®, maszyna DC objęta jest 2.letnią gwarancją w międzynarodowej sieci serwisu posprzedażnego RUBI®.

Ponoć dostępny od początku sierpnia 2013 roku.

Teraz czyli w roku 2017 potwierdzam dostępność przecinarki. Opcją bezprądową jest ręczny system cięcia bardzo dużych płytek Slim System.

Odsłony: 2161
Blog i poradnik w jednym, duzo przydatnych informacji/a>