Pompy premium w myjkach Nilfisk

Ocena użytkowników:  / 2
SłabyŚwietny 

      Nilfisk-ALTO zasłyną wprowadzeniem na rynek pompy C3 o długiej żywotności. Jest to najwyższej klasy pompa, która od 20 lat znajduje zastosowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Teraz Nilfisk-ALTO wprowadza następną wysokiej klasy pompę do wachlarza swoich wyrobów. To nowoczesna pompa NA6, której budowa była zainspirowana sukcesem C3. Nowa linia pomp zapewni duże korzyści naszym klientom. Otworzy się szeroki wachlarz zastosowań w zakresie ciśnienia aż do 250 bar oraz wydatku wody do 1600 l/h. Dzięki wysokiej temperaturze na wylocie (aż do 80 stopni) pompa będzie w stanie wykonywać pracę w warunkach wysokich temperatur wody nawet w maszynach zimnowodnych. Przyczynia się to do zmniejszenia kosztów mycia, ale zarazem do udoskonalenia jego rezultatów. Pompa posiada olbrzymią i zdumiewającą moc, do jej budowy wykorzystano m.in. 4 tłoki ceramiczne o wysokiej wytrzymałości, wzmocnioną mosiężną głowicę, zawory ze stali oraz dwa łożyska oporowe. W czasie próby projektowej pompa wytrzymała 10 000 godzin nieustannej pracy, jej tłoki w czasie pracy przebyły trasę odpowiednią dla długości 1.5 raza obwodu ziemi. Pompa dysponuje wydajnym silnikiem 4-biegunowym (1450 obr./min.) schładzany powietrzem, zaopatrzony w zabezpieczenie termiczne, co w połączeniu z systemem sterowania aktywowanym przepływem (FA) przynosi dodatkowy komfort pracy i zabezpieczenie silnika przed przeciekami.

 

   

 

 Firma Nilfisk-ALTO tworzy myjki ciśnieniowe zaopatrzone w niezawodne i trwałe pompy krzywkowe wykonane z wysokiej klasy półproduktów odpornych na korozję, takich jak np. mosiężna głowica pompy. Stosowane przez nią silniki 4-biegunowe lub 2-biegunowe chłodzone powietrzem są wielce efektywnymi i bezobsługowymi jednostkami, które gwarantują redukcję strat energii. Silniki te mają zintegrowany automatyczny system start-stop, przez co nie pracują w trakcie przerw w czyszczeniu- nie pobierają energii oraz nie wytwarzają hałasu.

Nie tylko trwałe pompy o wysokiej mocy kwalifikują o tym, że myjki ciśnieniowe Nilfisk-AlLTO są jednymi z najlepszych myjek ciśnieniowych na rynku. Są one wyposażone w innowacyjne systemy wspierające pracę oraz ułatwiające ich użytkowanie. Najwyższej klasy modele gorąco wodne zaopatrzone są w funkcję inteligentnej kontroli serwisowej, która stanowi formę systemu diagnostycznego wskazującego zachodzenie wszelkich nieprawidłowości spowodowanych uszkodzeniem lub zużyciem, co pozwala użytkownikowi na podjęcie bezpośrednich działań lub skontaktowanie się z siecią serwisową. Błyskawiczna rozpoznanie zagrożeń może przyczyniać się do minimalizowania kosztów serwisowania oraz zminimalizowania ryzyka występowania postojów.

     Kolejny system to hydrauliczny system sterowania aktywowany przepływem (FA).Wyposażone jest w niego wiele spośród wysokiej i średniej klasy modeli myjek zimno i gorąco wodnych. Umożliwia on pozostawienie głowicy w trybie gotowości w fazie dekompresji. W rezultacie wdrożenia tej technologii, użytkowanie węża oraz pistoletu staje się łatwiejsze i bezpieczniejsze. Ponowne uruchomienie maszyny jest delikatniejsze i nie sprawia gwałtownych odrzutów pistoletu lub lancy. Na dodatek myjka jest zabezpieczona przed zmianami pracy silnika spowodowanymi występowaniem przecieków na pompie, wężu czy pistolecie zapewniając w ten sposób jej dłuższą żywotność i niezawodność. 

     Nader ważnym elementem dobrej myjki ciśnieniowej są zarówno akcesoria niezbędne do jej użytkowania. Tradycyjna duńska metoda projektowania polega na optymalizacji ergonomii oraz zapewnieniu łatwości użytkowania. Tak samo rzecz wygląda w przypadku ekwipunku Nilfisk-ALTO. Pistolet Ergo 2000 wymaga niewielkiego nakładu energii w celu jego uruchomienia, tym samym przyczyniając Się do redukcji zmęczenia a nawet zagrożenia kontuzji. Myśl techniczna Nilfisk-ALTO nie skupia się wyłącznie na zapewnieniu oszczędności ale również na ochronie zdrowia i kondycji użytkowników.

Pnieważ jest to dosyć obszerny temat i nie wyczerpałem go w 100% napisałem jeszcze art. o myjniach stacjonarnych temat ciekawy ale niszowy.

I artykuł ogólny o myjkach wysokociśnieniowych do zastosowań profesjonalnych

Natomiast dla osób, które potrzebują myjkę do domu i nie wiedzą od czego zacząć mamy poradnik jak wybrać myjkę ciśnieniową.

Pozdrawiam i dziękuję za uwagę Rafał

Odsłony: 1953
Blog i poradnik w jednym, duzo przydatnych informacji/a>