Nowe klucze udarowe CP 7763 D / CP 7773 D – ergonomia w połączeniu z dużą mocą

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 
Kategoria: Narzędzia pneumatyczne Utworzono: sobota, 17, wrzesień 2016 Opublikowano: sobota, 17, wrzesień 2016 Super User
Nowe mocne pneumatyczne klucze udarowe CP 7763 D / CP 7773 D to kompaktowe, lekkie, proste klucze udarowe, które zapewnią doskonałą trwałość i moc do ogólnych zastosowań warsztatowych i prac związanych z wymianą opon przy lekkich i ciężkich pojazdach. Dzięki nowej konstrukcji - uchwyt typu D i rozmaitym funkcjom ergonomicznym, użytkownicy zyskują stabilność i większy komfort pracy, niż w przypadku alternatywnych modeli. 
 
Seria CP 7763 D / CP 7773 D występuje w wersji z 3/4” i 1” czopem. Ponadto, dostępny jest również model z wydłużonym 6” czopem, wszystko po to, aby w pełni sprostać wymaganiom użytkowników. To pierwszy, prosty klucz udarowy do ciężkich zastosowań w rozmiarze 3/4” w szerokiej ofercie Chicago Pneumatic. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom operatorów, stworzono potężne, a zarazem niezwykle lekkie narzędzia: ważą zaledwie 6,5kg (3/4”) i 7,3 kg (1”). Oba modele zapewniają moment obrotowy na poziomie 1760[Nm] na odkręcaniu, co daje niezwykle wysoki stosunek mocy do masy. Te właściwości sprawiają, że użytkownik wykona swoją pracę szybko, jego wydajność wzrośnie, a poziom zmęczenia zmaleje.
 
Wysoki komfort użytkowania nowe modele CP 7763 D / CP 7773 D zawdzięczają zastosowaniu nowej, prostej konstrukcji i usprawnionej ergonomii uchwytu. Te rozwiązania sprawiają, że nawet podczas trudnych zadań, praca nowymi modelami jest wygodna i stabilna. Zazwyczaj, to modele pistoletowe wykorzystywane są do zastosowań warsztatowych (mechanika ogólna), jednakże ta nowa prosta wersja kluczy udarowych jest wygodniejsza i lepiej wyważona. W rezultacie, to nowe rozwiązanie jest łatwiejsze i mniej męczące w użyciu, co oznacza że operatorzy mogą bardziej efektywnie wykonywać swoje obowiązki. Mechanizm typu “Twin hammer” (“Podwójny młotek”) i stalowy silnik sprawiają, że narzędzie jest niezwykle wytrzymałe, przeznaczone do pracy w trudnych warunkach, a aluminiowa obudowa i kompozytowa pokrywa zapewniają, że najnowszy model klucza Chicago Pneumatic, ma solidną i niezwodną konstrukcję. 
 
CP 7763 D / CP 7773 D są łatwe w obsłudze, dzięki prostej dźwigni zmiany kierunku obrotów przód/tył, która może być obsługiwana jedną ręką, zarówno przez prawo- jak i leworęcznych operatorów. Dzięki 4 możliwościom ustawienia prędkości zarówno w przód, jak i tył, te nowe klucze udarowe mogą łatwo dostosować się do wymagań użytkowników i zapewnić wystarczający moment obrotowy do wykonania pracy szybko i sprawnie. Krótka wersja ma zaledwie 290mm długości, a długa 445mm. Krótsze wersje przeznaczone są do zastosowania w mechanice ogólnej, takiej jak np. praca przy podwoziach czy zawieszeniu, podczas gdy długie wersje będą idealne do wymiany opon.
Odsłony: 1635
Blog i poradnik w jednym, duzo przydatnych informacji/a>