Narzędzia Knipex cz1

Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 

Dzień dobry
Dzisiaj dwa bardzo ciekawe narzędzia Knipex, szczypce Cobra i nożyce do kabli zbrojonych drutem stalowym.

Jednak wcześniej jak macie czas to warto zapoznać się z informacjami o produkcji narzędzi Knipex

Innowacje szczypce Cobra Knipex - Szybko otworzyć, dosunąć, chwycić!
Bardzo interesujące i pomocne rozwiązanie, w którym dopasowanie do wielkości chwytanego przedmiotu następuje samoczynnie, przez dosunięcie maksymalnie rozsuniętych szczęk.

Opis:
      Dodatkowo szybkie ustawienie bezpośrednio na chwytanym przedmiocie poprzez zsunięcie rękojeści.
Łączy niezawodną blokadę bolca z dodatkową funkcją dosuwania, która ułatwia pracę w szczelinach i trudno dostępnych miejscach.
Nastawienie przebiega bezpośrednio przez dosunięcie do chwytanego przedmiotu.
Pewny mechanizm blokujący uruchamia się po obciążeniu ramion. Położenie rękojeści zostaje wtedy zablokowana i można ją zmienić tylko po naciśnięciu przycisku.
W celu ponownego aktywowania funkcji dosuwania, należy odblokować rygiel za pomocą przycisku i rozsunąć całkowicie szczęki.
Narzędzie zostało wykonane z specjalnej stali narzędziowej, kutej, hartowanej olejowo do twardości około 61 HRC. Zęby na szczękach są naprawdę solidne w czasie testów skrawały trzymaną rurkę instalacyjną. Po bliższym obejrzeniu szczęk nie dostrzegliśmy żadnych śladów. Jak dla nas bomba.

     Szypce produkowane są w kilku odmianach, jedna z nich to Cobra® QuickSet, opisana powyżej, inne to specjalistyczne rozwiązania do zaciskania opasek, łamania glazury czy dokręcania rur pokrytych chromem.

I drugi produkt nożyce do kabli (z mechanizmem zapadkowym) do kabli zbrojonych drutem stalowym (SWA).

     Zdarza się tak, że trzeba obciąć przewód wzmocniony oplotem z drutu stalowego. Zazwyczaj taki oplot jest zrobiony z drutu ocynkowanego stalowego. Typowe nożyce nie są do tego przystosowane. Wyjściem są prezentowane nożyce, a marka Knipex gwarantuje solidne wykonanie. Nożyce mają wymienne ostrza. Trzeba pamiętać aby nie używać ostrzy z okrągłym otworem tylko z z otworem w kształcie trapezu.

      Nożyce te przecinają kable zbrojone drutem stalowym o średnicy do 45 mm / 380 mm2 (np. 4 x 95 mm2) przy pomocy jednej lub dwóch rąk.
Proste w obsłudze dzięki niewielkiej masie (800 g) i zwartej konstrukcji (długość 315 mm) – nadają się do miejsc trudno dostępnych.
Noże precyzyjnie szlifowane i utwardzane indukcyjnie gwarantują czyste cięcie bez wykrzywiania krawędzi. Wykonane z specjalnej stali narzędziowej, kutej, hartowanej olejowo.
      Zastosowano w nich innowacyjny trójstopniowy mechanizm zapadkowy o dużym przełożeniu, z podpórką do położenia narzędzia podczas cięcia.
Uwaga !! Nieodpowiednie do cięcia kabli ACSR oraz lin stalowych!

Następny art. o nowościach produkcyjnych Knipexa z końca roku 2016- 
Pozdrawiam.

Odsłony: 1544
Blog i poradnik w jednym, duzo przydatnych informacji/a>