Wykrojniki śrubowe Montero

Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 

Cześć
Popularne i ciągle niezastąpione wykrojniki śrubowe do otworów.
Wykrojniki używa się tam gdzie trzeba wykonać parę otworów o średnicach większych niż 13,5 mm w blachach o grubości nie przekraczającej 2 mm. Na ogół są to szafy sterujęca, blachy w zbiornikach itd. Otwory można zrobić bez konieczności wiercenia otwornicami, a z praktyki wiadomo, że potrzeba do tego wiertarki o dużym momencie obrotowym. No i jest dużo wiórów do okoła i trzeba je pozamiatać.
Oferowane przez nas wykrojniki mają dodatkowo łożysko, które ułatwia robotę. Wykrojnik nie obraca się w czasie dokręcania.
Wykrojniki są przeznaczone do wycinania otworów w blachach ze stali węglowej, narzędziowej, stali nierdzewnej, metali kolorowych.
Ponad to wycięty otwór ma dużą dokładność i jest gotowy, nie ma konieczności gradowania, jedynie czasami zdarzy się, że z jednej strony powstanie krawędź.


Rozpoczynając pracę, musimy się upewnić, że będziemy mieli bezproblemowy dostęp do dwóch stron blachy. Następnie wykonujemy otwór na śrubę dociągową. Średnica otworu powinna być taka sama jak śruby. Można zrobić to wiertłem o określonej średnicy lub wiertłem wielostopniowym. Następnie smarujemy śrubę olejem lub smarem stałym, producent zaleca smar grafitowy lub inny do dużych nacisków. Uwaga! nie używać smaru typu WD.


W następnej kolejności wkładamy do otwory śrubę z tależem dystansowym i nakręcamy na nią matrycę tnącą. Pomału kręcimy kluczem oczkowym lub nasadowym.
Kręcimy do momentu, aż matryca nie wytnie otworu. Pod koniec będziemy dokładnie czuli jak nagle klucz przestanie stawiać opór to będzie znak, że otwór jest gotowy. Wyciągamy wycięty dekiel i gotowe. Na fotce wykrojnik śrubowy rozmiar 22,5 mm.


Wykrojniki moża upić w zestawie z niezbędnymi akcesoriami lub na sztuki.
Poręką solidnego wykonania jest firma Montero, specjalizująca się w wykrojnikach do różnego rodzaju półproduktów.

Odsłony: 1410
Blog i poradnik w jednym, duzo przydatnych informacji/a>